masada
05 دی 1401 - 19:38

تعداد قربانیان سرمای هوا در آمریکا به 37 نفر رسید

شمار قربانیان طوفان زمستانی که بخش‌های وسیعی از قاره آمریکا را در بر گرفته به حداقل 37 نفر رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، شبکه خبری ای‌بی‌سی گزارش داد، شمار قربانیان طوفان زمستانی که بخش‌های وسیعی از قاره آمریکا را در بر گرفته به حداقل 37 نفر رسیده است.

به نوشته این گزارش، بخش هایی از غرب نیویورک زیر 43 اینچ برف مدفون شده است و وسایل نقلیه در برف گیر کرده و برق هزاران نفر در تعطیلات کریسمس قطع شده است.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت، این طوفان «ویرانگرترین طوفان در تاریخ شهر بوفالو» است. بارش شدید برف و کولاک، دید در جاده ها را صفر و حرکت را غیرقابل عبور کرده و پست های برق یخ زده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، افرادی جان خود را در تصادفات مرتبط با ترافیک ناشی از سردی هوا و یا بر اثر دمای پایین آب و هوا از دست دادند. در عین حال، یک زوج نیز جان خود را بر اثر عدم دریافت سریع خدمات پزشکی به علت شرایط بد جوی از دست دادند.

بوفالو، دومین شهر بزرگ ایالت نیویورک احتمالا بدترین وضعیت را در آمریکا به خود اختصاص داده است و حداقل 12 نفر در این شهر به علت طوفان جان خود را از دست داده اند.

سرویس ملی هواشناسی آمریکا اعلام کرد، 43 اینچ (109.22 سانتی متر) برف تا ساعت 7 صبح یکشنبه در فرودگاه بوفالو بر زمین نشسته بود.

فرودگاه بین المللی بوفالو نیاگارا نیز تا ساعت 11 صبح روز سه شنبه تعطیل است و این امر نیز سبب شد تا ده ها پرواز نیز در این فرودگاه لغو شود.

طوفان، گردبادهایی با خود به همراه داشته و تمام منطقه از برف پوشیده و سفید شده است. این طوفان، دمای هوا را در بیشتر مناطق آمریکا به زیر صفر رسانده است.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد، 8 نفر بر اثر تصادفات رانندگی مرتبط با آب و هوا در اوهایو جان خود را از دست داده اند.

این شبکه به نقل از پلیس کلرادو اسپرینگز گزارش داده است، 2 نفر از روز پنجشنبه بر اثر سرما جان خود را از دست داده اند و مقامات یک مرد را در نزدیکی ترانسفورماتور برق یک ساختمان و مرد دیگری را در یک کمپ در یک کوچه پیدا کرده اند.

مقامات از مردم در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند درخواست کرده اند تا برای حفظ ایمنی خود از جاده ها دور کنند و به امدادگران اورژانس اجازه دهند تا به جایی وجودشان لازم است، برسند.

به دلیل طوفان زمستانی که بخش‌ های وسیعی از آمریکا را فرا گرفته است، تقریبا 2500 پرواز در روز کریسمس لغو شد.

طوفان شدید و یخبندان در سراسر آمریکا، پرواز هواپیماها، حرکت قطارها و حرکت در جاده ها را مختل کرده است و میلیون ها نفر را در سرمای زیر صفر قرار داده و بسیاری از شهرها با برف پوشیده شده‌اند.

تقریبا 60 درصد جمعیت آمریکا به نوعی توصیه زمستانی دریافت کرده اند و هزاران نفر با قطعی برق مواجه هستند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 936606