masada
14 دی 1401 - 11:20

پاکستان ویزای افغان‌ها را تمدید نمی‌کند

شماری از شهروندان افغان که در پاکستان به سر می‌برند، از تمدید نشدن ویزای خود خبر می‌دهند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، شماری از شهروندان افغانستان که در پاکستان به سر می‌برند، از تمدید نشدن ویزاهای خود ابراز نگرانی می‌کنند.

«اسپوتنیک» گزارش می‌دهد این شهروندان افغانستانی می‌گویند اعتبار ویزای آنان به پایان رسیده است و اکنون برای حضور قانونی در پاکستان با مشکل روبه‌رو هستند؛ چه اینکه پاسخی برای درخواست تمدید روادید خود دریافت نکرده‌اند.

شاکر سنگی یکی از این شهروندان می‌گوید: «کسانی که وقت ویزای‌شان تمام شده است متأسفانه باید 400 دلار جریمه پرداخت کنند و این یکی از نگرانی‌های شهروندان افغانستان است که در پاکستان در اسلام‌آباد بسر می‌برند.»

اسپوتنیک اضافه کرده است رفیع‌الله نیک‌زاد، خبرنگار، در این باره گفت: «روزنامه‌نگاران افغان در کنار اینکه در یک بی‌سرنوشتی در پاکستان به سر می‌برند، متأسفانه ویزاهایشان تمام شده است و ماه‌ها می‌شود به خاطر تمدید ویزا اقدام کرده‌اند، اما حکومت پاکستان به آنان ویزا نداده است».

بر اساس گزارش خبرگزاری روس، همزمان با این، شماری از شهروندان کابل ادعا می‌کنند که ماه‌ها برای گرفتن ویزای پاکستان انتظار می‌کشند، اما سرانجام پاسخ رد دریافت می‌کنند.

شهروندان کابل خواستار حل و فصل این موضوع توسط مقامات مسئول از طریق گفتگو هستند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 954262