masada
20 آذر 1401 - 18:52

ثبت باران از ۱۲ ایستگاه هواشناسی سیستان و بلوچستان

زاهدان- کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته، از ۱۲ ایستگاه هواشناسی استان گزارش بارندگی ثبت شده است.

علی ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: براساس اطلاعات جمع آوری شده، میزان باران در زاهدان ۷ دهم میلی‌متر، پلیس راه شش دهم خیرآباد بالا یک، توکل آباد شورک زاهدان ۱.۸، کهیر سه، چابهار ۲.۶، تیس سه، عورکی یک، بان سنت ۳.۵، بهشت آباد بمپور پنج دهم و در بمپور دو دهم میلی متر به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: سامانه بارشی از بعدظهر روز گذشته به تدریج وارد سیستان و بلوچستان شد و تا شامگاه امشب رگبار پراکنده باران و رعد و برق، باد شدید لحظه‌ای در اکثر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، اضافه کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، در ارتفاعات مناطق سردسیری مرکزی احتمال بارش برف و پدیده مه نیز وجود دارد.

وی گفت: کاهش دما بویژه در نیمه شمالی استان تا اواخر هفته ماندگار خواهد بود و برای امروز، روی دریا و سواحل جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق گاهی وزش تندباد و افزایش ارتفاع موج پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: منع شنا و تفریحات دریایی برای امروز و محدودیت و احتیاط در ترددهای دریایی بویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط تمامی فعالان دریایی توصیه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 904978