masada
09 آذر 1401 - 20:39

تحریم‌های جدید انگلیس علیه مقام‌های ارشد روسیه

انگلیس تحریم‌های جدیدی را علیه ده‌ها نفر از مقامات ارشد روس اعمال کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، انگلیس تحریم های جدیدی را علیه مقامات ارشد روسیه به دلیل نقش آنها در جنگ علیه اوکراین وضع کرده است. جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا امروز چهارشنبه در بیانیه ای گفت، تلاش مسکو برای بسیج بخشی از شهروندان روسیه، تلاشی ناامیدانه برای غلبه بر مقاومت اوکراین بود.

وی افزود: ما امروز افرادی را که این خدمت اجباری را اجرا کردند و هزاران شهروند روسیه را وارد جنگ غیرقانونی و وحشتناک پوتین کردند، تحریم کردیم.

بر این اساس ممنوعیت سفر اکنون برای دنیس مانتوروف، معاون نخست وزیر روسیه، که مسئول صنعت تسلیحات است از طرف انگلیس اعمال می شود. علاوه بر این، دارایی های احتمالی برخی مقامات روس در بریتانیا مسدود خواهد شد. این ممنوعیت همچنین در مورد الا پامفیلووا، که به عنوان رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، نقش مهمی در همه پرسی در شرق اوکراین ایفا کرد، و چندین سیاستمدار دیگر منطقه ای روسیه نیز صدق می کند.

انگلیس همچنین 10 فرماندار روس را به دلیل نقش آنها در آنچه حمایت مالی از دولت های نیابتی مسکو در اوکراین نامیده شده تحریم کرده است.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین گفت که که لندن به استفاده از تحریم ها علیه روسیه و کمک های نظامی برای حمایت از اوکراین در دفاع از استقلال خود ادامه خواهد داد.

انگلیس تا کنون تحریم های گسترده ای را علیه روسیه اعمال کرده و بیش از هزار شهروند روس و بیش از 100 سازمان دولتی روسیه را تحریم کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890698